InNews

Новини України | Корупція, розслідування

areshtovane mayno, prodazh areshtovanoho mayna
Blog

Уряд продаватиме арештовані закордоном активи

Уряд ухвалив нові правила для продажу арештованих активів за кордоном, повідомило Національне агентство з питань розшуку та управління активами 14 листопада. Зміни внесені в постанови №719 та №558. Згідно з оновленими правилами, арештоване майно тепер буде продаватися лише через електронну платформу Prozorro з використанням європейських стандартів.

Голова Агентства заявила, що ці зміни сприятимуть відновленню довіри до конкурсів щодо реалізації арештованих активів, що сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету в умовах війни.

Це рішення, яке ініціював уряд, є першим унормованим актом щодо продажу арештованих активів за кордоном, зауважили в Агентстві. Зокрема, це означає можливість розпочати процедури продажу 92-метрової яхти Royal Romance, яка належить сім’ї Віктора Медведчука та знаходиться у Хорватії.

Ця яхта була арештована Личаківським районним судом в квітні 2022 року та передана для продажу Нацагентству з розшуку активів. Відповідно до Агентства, новий механізм дозволить реалізувати майно без його переміщення в Україну. Орієнтовну вартість цієї яхти оцінюють у 200 мільйонів євро.

У липні 2022 року Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами повідомило журналістам “Схем” (Радіо Свобода), що шукає майданчик для продажу яхти Віктора Медведчука Royal Romance, яка була арештована в Хорватії весною того року та передана Агентству за рішенням Личаківського районного суду міста Львова.

Восени 2023 року стало відомо, що чиновниця з Харкова придбала у франції значну кількість нерухомості.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *